Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Dream about saving money?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Zasoby Spółdzielni usytuowane są na terenie dawnej osady przy ul. Pilczyckiej. Tereny te, wraz z Parkiem Zachodnim, cmentarzem (1904) i Kościołem p.w. św. Jadwigi, zostały przyłączone do Wrocławia na początku XX wieku. Historia osiedla rozpoczyna się dopiero w latach 80, kiedy na obszarze między ul. Sielską, Pilczycką i groblą kozanowską wybudowano pierwsze budynki Kozanowa, zarządzane przez Spółdzielnię "Energetyk".

Spółdzielnia powstała w 2001 roku, po zakończonych sukcesem, kilkuletnich próbach wydzielenia się ze struktur Spółdzielni „Energetyk” i od dnia 1 kwietnia 2001 roku działa jako samodzielny podmiot gospodarczy. Jesteśmy jedną z największych wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych.

Przedmiotem naszej działalności jest zarządzanie i administrowanie nieruchomościami, prowadzenie działalności budowlanej i remontowej. Administrujemy i zarządzamy wspólnotami mieszkaniowymi. Zarządzamy lokalami użytkowymi oraz wynajmujemy je na prowadzenie działalności gospodarczej. Wydzierżawiamy tereny na prowadzenie strzeżonych parkingów dla samochodów osobowych. Prowadzimy działalność społeczną i kulturalno-oświatową.

W pobliżu osiedla znajduje się węzeł komunikacyjny: przystanek linii autobusowych (C, 126, 127, 103) oraz linii tramwajowych (31 i 32 plus). Osiedle Kozanów IV otaczają malownicze, pełne zieleni tereny Parku Zachodniego i wybrzeża Odry, będące wspaniałymi miejscami do relaksu i wypoczynku mieszkańcow. Na osiedlu posiadamy w pełni urządzone, wydzielone place zabaw, boiska sportowe i parkingi strzeżone. W pobliżu znajduje się przedszkole, gimnazjum z ORLIKIEM, zaplecze usługowo-handlowe, a także Ośrodek Opieki Zdrowotnej i Rehabilitacji „Celmed" oraz specjalistyczne gabinety lekarskie.